Miqësore/ “Lumë” golash, Turbina fiton me përmbysje të pabesueshme ndaj Elbasanit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Nëntor 21, 2020 | 13:10


Miqësore/ “Lumë” golash, Turbina fiton me përmbysje të pabesueshme ndaj Elbasanit

Turbina dhe Elbasani zhvilluan paraditen e sotme miqësore në fushën e Cërrikut “Nexhip Trungu”. Skuadra e drejtuar nga Marselo Troisi fitoi me rezultatin 5-3 ndaj verdhebluve, një takim që dhuroi shumë të papritura.
126859378_654941355197793_709026225370876857_n
Elbasani e mbylli pjesën e parë në avantazh 0-3, por në pjesën e dytë skuadra e trajnerit Lleshanaku u shpërfytyra duke pësuar 5 gola.

Kjo fitore i shërben Turbinës për të konfirmuar lojtarët e duhur për formacionin, ndërsa Elbasani vazhdon të jetë në gjendje delikate duke pësuar gola me shumicë.

Të dyja skuadrat nuk luajnë në jav

Miqësore

Turbina 5 – 3 Elbasani

Golat: Kristofer (3), Sallaku, Shaqe / Kryemadhi, Nuri, Baro

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com