Miqësore e fortë për Kombëtaren U-21, kuqezinjtë do ndeshen me…

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Korrik 4, 2019 | 13:31


Miqësore e fortë për Kombëtaren U-21, kuqezinjtë do ndeshen me…

Shqipëria e U-21 me trajner Alban Bushin do të zhvillojë në shtator një ndeshje miqësore me Francën U-21.

u21-miqesore-me-francen

Sfida do të luhet në Francë, në stadiumin “Stade de la Licorne” të Amiensit, në datën 5 shator, në orën 21:00.

Kjo sfidë do të testojë më së miri kombëtaren e 21-vjeçarëve, e cila në datë 9 shator do të luajnë për eleminatoret e Europianit 2021, ndaj Asutrisë.

Kujtojmë që Shqipëria ka në grup: Anglinë, Austrinë, Andorrën, Turqinë dhe Kosovën.

/PANORAMASPORT.AL/
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com