Minutazhi, te “Djalli” bëjnë bilancet e para/ Shtatë lojtarët nuk kanë debutuar ende

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 22, 2022 | 21:46


Minutazhi, te “Djalli” bëjnë bilancet e para/ Shtatë lojtarët nuk kanë debutuar ende

Mund të ishte më mirë, por ky fillim sezoni na jep akoma një Milan të parë në grupin E të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve dhe të pestin në kampionat me tri pikë larg nga maja.

MILAN

Disa shifra i bëjnë tifozët kuqezi të buzëqeshin dhe të tjerë jo tamam siç mund të buzëqeshin ose jo, disa anëtarë të skuadrës kuqezi, të ndarë mes punëtorëve dhe atyre që nuk zbritën kurrë në fushë. Portieri Majk Menja dhe mbrojtësi i majtë Teo Hernandez: janë dy lojtarët e vetëm të Milanit që kanë nisur gjithmonë nga minuta e parë në këto 9 ndeshjet e para zyrtare tësezonit.

Sipas minutave të raportuara nga”Transfermarkt”, portieri ka qëndruar në fushëpër 810 minuta (të gjitha), mbrojtësi disi mëpak: 795. Nëse nga njëra anë kemi punëtorët,nga ana tjetër qëndrojnë ata kuqezinj, që nukkanë luajtur ende as 1 minutë zyrtare:mbrojtësi i ri Malik Çao, mesfushori TiemueBakajoko dhe sulmuesi Marko Lazetiç. Përarsye të qarta, këtij grupi lojtarësh i bashkohen edhe portierët Mirante, Tatarushanu,Jungdal dhe i dëmtuari Zlatan Ibrahimoviç.

PANORAMASPORT.AL