Milani e dha me huazim, Atalanta kërkon të blejë futbollistin e “Djallit”

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Prill 4, 2020 | 0:00


Milani e dha me huazim, Atalanta kërkon të blejë futbollistin e “Djallit”

Atalanta është e vendosur të mbajë mbrojtësin e Milanit Matia Kaldara të paktën dhe për një sezon tjetër huazim dhe më pas të shfrytëzojë të drejtën për ta blerë.

25-8

Sipas mediave italiane, trajneri i skuadrës bergameske Xhan Piero Gasperini e vlerëson maksimalisht futbollistin italian dhe ka mbetur i kënaqur nga paraqitjet kundër Valencias në Ligën e Kampioneve. Drejtuesit do të paguajnë 15 milionë euro për kartonin e tij pas përfundimit të sezonit të ardhshëm dhe në këtë situatë ku i nevojite paratë, Milani është i gatshëm ta sakrifikojë 25-vjeçarin.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com