Milan pranë arritjes së marrëveshjes me Ibrahimoviçin, suedezi qëndron në Milano për të paktën edhe një vit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Gusht 9, 2020 | 23:46


Milan pranë arritjes së marrëveshjes me Ibrahimoviçin, suedezi qëndron në Milano për të paktën edhe një vit

Zlatan Ibrahimoviç do të qëndrojë tek Milani, për të paktën edhe për një vit. Klubi Italian dhe suedezi janë shumë pranë arritjes së marrëveshjes.

Ibrahimovic.Milan.2019.20.urla.750x450

Sipas “Sky Sport Italia” Milani është gati ti ofrojë Ibrahimoviçit një kontratë një vjeçare, por që në fundin e sezonit mund të rinovohet sërish edhe për një vit tjetër. Suedezi ishte pranë largimit, por konfirmimi i Piolit në stolin e Milanit ndryshoi gjithçka.

Ibrahimoviç edhe pse 38 vjeç bëri një sezon mjaft të mirë, duke shënuar 10 gola në kampionat.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com