Milan-Inter “kryqëzojnë rrugët”, në mes Piatek

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Janar 26, 2020 | 19:38

Bota FB Premier Liga Seria A Të fundit

Milan-Inter “kryqëzojnë rrugët”, në mes Piatek

Milani i ofron Çelsit sulmuesin e vet Krishtof Piatek nëse londinezët heqin Oliver Zhirunë.

Piatek.disperato.Milan.2019.20.750x450

Mediat italiane shkruajnë se “Blutë” e Londrës mund sigurojnë sulmuesin polak nëse arrijnë t’i japin Interit Zhirunë. Francezi kërkohet me këmbëngulje nga trajneri i Interit Antonio Konte, i cili kërkon të ketë një sulmues rezervë në rastet kur Lukaku nuk do të jetë i gatshëm për të luajtur.

Zhiru

Por, Milani nuk pranon ta ofrojë Piatekun me variantin e huazimit duke pranuar vetëm versionin e shitjes së futbollistit për shifrën e 30 milionë €.

rossonerisiamonoi-milan-sampdoria-rafael-leao-zlatan-ibrahimovic

Me ardhjen e Ibrahimoviçit, trajneri i Milanit Stefano Pioli preferon dyshen Ibra-Leao duke lënë mënjanë Piatekun.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com