Mesi një milioner i vërtet, shikoni shifrat “e çmendura” të lojtarit argjentinas

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Gusht 6, 2018 | 15:46

Mesi një milioner i vërtet, shikoni shifrat “e çmendura” të lojtarit argjentinas

Lionel Mesi është padiskutim një nga lojtarët me të mirë të historisë së futbollit dhe kjo do të mbahet mend edhe kur ai të pensionohet nga futbolli. Lojtari i Barcelonës ka një karrierë të pasur me trofe por njëkohësisht edhe në financa.

maxresdefault-2-768x432

Sipas përllogaritjeve më të fundit të “Football Leaks” lojtari duket se është një milioner i vërtet. Gjithnjë sipas këtyre përllogaritjeve lojtari fiton 82 milionë dollar në vit dhe 160 dollar në minutë. Shifra të çmendura të cilat nuk i ka arritur asnjë lojtar tjetër.

37842885_1953267148067122_9092181036732776448_n-768x768


www.minuta90.com