Mesfushori i Shpresave me ekip të ri, huazohet në ligën e dytë spanjolle

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Korrik 31, 2019 | 23:21

Kombetarja Kombetarja U-21 LAJMI KRYESOR Legjionaret Të fundit

Mesfushori i Shpresave me ekip të ri, huazohet në ligën e dytë spanjolle

Mesfushori i Kombëtares U-21, Kleandro Lleshi, kartoni i të cilit zotërohet nga Leganesi, ka ndërruar ekip për këtë sezon të ri.

kleandro lleshi

Bëhet fjalë për një huazim, nga ekipi B i Leganesit, drejt klubit që militon në ligën e dytë spanjolle, Fuenlabrada.

Një lëvizje e tillë bëhet që 19-vjeçari të ketë më shumë hapësira e të marrë më shumë minuta në këmbët e tij. Në Segunda Divizion, Lleshi do të gjejë edhe dy shokë të cilët i ka pasur më parë tek Shpresat e Shqipërisë, Keidi Baren me Malagan, si dhe Rei Manajn me Albaseten.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com