MESAZH/ “Sot mbylla historinë time në Itali”, futbollisti i Juventusit: Lamtumirën do ta jap në 23 gusht

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Gusht 2, 2020 | 22:34


MESAZH/ “Sot mbylla historinë time në Itali”, futbollisti i Juventusit: Lamtumirën do ta jap në 23 gusht

Futbollisti i Juventust Miralem Pjaniç  përshëndeti tifozët bardhezi pasi mbrëmë ngriti titullin e 36-ë në histori.
pjanic
Në një mesazh të shpërndarë në rrjetet sociale, mesfushori boshnjak, i cili do të luajë sezonin e ri me Barcelonën shprehu gëzimin për kapitullin e bukur që ka shkruar me Juventusin gjatë këtyre viteve.

“Vetëm mendimi për më bën të rrënqethem, pork jo mbrëmje mbyll kapitullin tim në Serinë A me Juventusin. Por, ende nuk ka ardhur koha për të dhënë lamtumirën. Për këtë do të pres datën 23 gusht”, shkruan në “Instagram” Pjaniç.

Ai do të shkëmbehet me lojtarin e Barcelonës Artur Melo.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com