Mes “blerjeve” dhe konfirmimeve, “Wags”-at e Kinës sfidojnë Europën

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Shtator 3, 2018 | 15:14

Mes “blerjeve” dhe konfirmimeve, “Wags”-at e Kinës sfidojnë Europën

Kampionati kinez tregon se është në nivele të larta edhe për sa u përket “Wags”-ave: me disa risi (Pato e Guarin kanë të fejuara të reja) dhe shumë konfirmime (mbi të gjitha Viki Varga, partnerja e Graciano Pele, pa harruar Malena Kostën dhe Noemi Hapart: të fejuara respektivisht me Mario Suarez dhe Hanik Karraskon).

2e2ei

Në merkaton e fundit pati edhe disa “largime”: “Lady” Vitsel (mesfushori u transferua te Borusia e Dortmundit) dhe bashkëshortja e Sainsbëri (që kaloi te PSV).

1.Sara Uribe (e fejuara e Guarin – Shanghai Shenhua)

Uribe-Guarin

2.Viktoria Varga (e fejuara e Graciano Pele – Shandong Luneng)

viktoria

3.Daniel Knudson (e fejuara e Patos – Tianjin Quanjian)

Pato

4.Malena Costa (e fejuara e Mario Suarez – Guizhou Zhicheng)

mario suarez

5.Noemi Hapart (e fejuara e Janik Karraskos – Dalian Jifang)

karasko

 

www.minuta90.com