Merreshin me trafikim droge, arrestohen tre ultras të Milanit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Dhjetor 17, 2021 | 10:19

Merreshin me trafikim droge, arrestohen tre ultras të Milanit

Tre ultras të Milanit janë arrestuar në cilësinë personale. Hetimi u krye nga antidroga italiane dhe masa e sigurisë është dhënë nga gjyqtari i Milanos.

CURVA SUD MILANO

Kërkime të shumta janë duke u zhvilluar edhe në shtëpitë që i atribuohen atyre në provincat e Milanos, Bergamos, Lodit dhe Monza-Brianca.

Ata kishin sasi të mëdha droge nga Maroku dhe Amerika e Jugut dhe u arrestuan mëngjesin e sotëm në përfundim të një hetimi të kryer nga prokurori i Milanos.

Të përfshirë tre ultras dhe që i përkasin tifozerisë së Milanit, “Curva Sud”, ose ndryshe zemra e kuqezinjve që brohorasin në stadiumin “San Siro”.

Tre të dyshuar janë dërguar në burg, katër në arrest shtëpie dhe një me detyrim paraqitje në Policinë Gjyqësore me ndalim qëndrimi.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"