Merr fund bojkoti, Danimarka rikthen “yjet”

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Shtator 7, 2018 | 13:54

Merr fund bojkoti, Danimarka rikthen “yjet”

Ka marrë fund bojkoti i futbollistëve profesionistë të Danimarkës për ndeshjet e përfaqësueses. Federata ka plotësuar kushtet e lojtarëve për shfrytëzimin e të drejtave të imazhit.

danimarka

Në miqësoren ndaj Sllovakisë u luajt me futbollistë amatorë dhe të futsallës, por përballë Uellsit në Ligën e Kombeve do të rikthehen “yjet”, pjesa më e madhe e të cilëve ishin në Botëror. Lista prej 23 futbollistësh është shpallur sot dhe futbollistët janë shprehur se janë të gatshëm të japin më të mirën e tyre.  Ja lista e plotë:

DmehI5WW0AAlEvB





www.minuta90.com