MERKATO E VERËS/ Nga Hoti te Aleksi, Shehi dhe Telushi. Ja të gjitha lëvizjet e kryera deri tani në Kategorinë Superiore

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 26, 2022 | 14:34

MERKATO E VERËS/ Nga Hoti te Aleksi, Shehi dhe Telushi. Ja të gjitha lëvizjet e kryera deri tani në Kategorinë Superiore

Merkato e verës sapo ka filluar dhe skuadrat e Kategorisë Superiore kanë nisur lëvizjet e para për të përforcuar kontingjentin e tyre përpara startit të sezonit të ri futbollistik.

Kategoria Superiore Topi

“Panorama Sport” ju sjell më poshtë tabelën e plotë të transferimeve të kryera deri tani me merkaton në hyrje dhe dalje të 10 skuadrave të Kategorisë Superiore:

MERKATO E VERËS –

TIRANA

Afrime: Albano Aleksi, Florent Hasani, Ardit Hila, Zvonko Çekliç?;

Largime: Erion Hoxhallari, Engjëll Hoti, Ardit Toli, Andri Stafa, Mario Beshiraj, Gentian Muça, Majkëll Ngo;

LAÇI

Afrime: Fatmir Prengaj, Luka Cucin;

Largime: Alen Sherri, Aleksandar Ignjatoviç, Bashkim Velija, Ardit Deliu, Juljan Shehu;

PARTIZANI

Afrime: Aristoteles Romero, Bruno Telushi, Engjëll Hoti, Matej Cvetanoski, Bekim Rexhepi, Edison Ndreca (në huazim për Ligën e Konferencës), David Atanaskoski, Viktor Da Silva?;

Largime: Fernando Augusto, Stenio Zhunior, Sherif Kallaku, Kristi Kote, Gresild Lika, Kristi Kullaj, Dean Liço, Milan Mirosavljev, Aleksandar Damçevski, Albion Marku, Esat Mala;

KUKËSI

Afrime: Klejdi Daci, Ergys Peposhi, Antonio Ilieski, Kristi Kote, Ante Zivkoviç, Jakup Berisha;

Largime: Dashamir Xhika, Kristi Marku, Pablo De Lukas, Jorgo Pëllumbi, Emiliano Musta, Ardit Hila, Vitor Feizhao, Vasil Shkurtaj, Filip Gligorov, Alija Kërniç, Artiom Puntus, Kreshnik Bahtiri, Luka Milunoviç, Bruno Lulaj, Redon Dragoshi;

VLLAZNIA

Afrime: Lorik Boshnjaku, Kaina Nunjesh, Dajan Shehi, Kristjan Vulaj, Marko Juriç;

Largime: Fallou Dianje, Ardit Krymi, Mikael Panos, Zinedin Mustedanagiç, Viktor Da Silva, Fahrudin Gjurgjeviç, Abdurraman Fangaj, Uheid Hoxha, Mevlan Adili;

TEUTA

Afrime: Uheid Hoxha;

Largime: Albano Aleksi, Bllagoja Todorovski, Filip Ivanoviç, Reuben Akuah, Sebino Plaku, Ergys Peposhi, Klejdi Daci, Jahmir Hyka, Asion Daja, Florent Avdyli, Xhekson Ferreira Silverio;

KASTRIOTI

Afrime: Asnjë;

Largime: Kaina Nunjesh, Jusuf Zetuna, Xhoi Hajdëraj, Elton Vata, Lukman Husein, Arbër Basha, Sokol Neziri, Edon Hasani?, Henri Okebuku?, Spartak Ajazi?, Bedri Greca?;

EGNATIA

Afrime: Ilir Camaj, Alen Sherri, Emiliano Musta, Nehar Sadiki, Erald Hyseni, Abdurraman Fangaj, Sodiq Atanda;

Largime: Klevis Hasanbelli, Gëzim Krasniqi, Ilir Allmuça, Ildian Shyti, Filip Duranski, Bruno Telushi, Guilherme Eller, Demir Imeri, Artur Magani, Aleandro Daka, Franc Ymeralilaj, Besart Krivanjeva, Besar Iseni, Ilirid Ademi;

BYLISI

Afrime: Asnjë;

Largime: Alban Miftari, Millosh Stojanoviç, Xhoi Carkanji;

ERZENI

Afrime: Asnjë;

Largime: Isli Hidi, Jasmin Raboshta, Ersil Ymeri, Dritmir Beci, Omar Musaj, Anteo Osmanllari, Idakao Dikson, Pablo Olivera Enk, Arbër Çyrbja, Kevi Llanaj, Xhulio Mehmeti, Fadil Meta, Rei Nuriu, Fatmir Prengaj, Argel Avdiu, Albi Xhabrahimi;

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"