MERKATO E KATEGORISË SË PARË/ Apolonia dhe Korabi me “frena dore”, Skënderbeu “peshkon” në Superiore. Ja të gjitha lëvizjet (TABELA E PLOTË)

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Janar 25, 2023 | 22:43

MERKATO E KATEGORISË SË PARË/ Apolonia dhe Korabi me “frena dore”, Skënderbeu “peshkon” në Superiore. Ja të gjitha lëvizjet (TABELA E PLOTË)

Ashtu si në Superiore, edhe klubet e Kategorisë së Parë janë futur menjëherë në merkato në mënyrë që të përforcojnë skuadrat. Teksa transferimeve po iu vjen fundi, të shumta kanë qënë lëvizjet nga klubet.

dinamo flamurtari skenderbeu

“Panorama Sport” sjell për lexuesit e saj të gjitha lëvizjet e kryera deri më tani në këtë merkato dimri nga klubet.

MERKATO E DIMRIT:

APOLONIA

Afrime: S’ka;

Largime: Elvis Kovaçi, Altin Kananaj, Jurgen Bala;

BESA

Afrime: Mustaf Abdullahu;

Largime: Enbija Shehu, Aleandro Daka;

BESËLIDHJA

Afrime: Alesandro de Jesus Olivera, Kujtim Alcani, Leonid Varfi, David Marku, Robert Lima de Souza, Guilherme Igor Rocha Vieira, Brendon Stafa, Danilo Gecaj;

Largime: Elson Demi, Florian Trokthi, Rei Zëre, Arlendo Dodani, Gentian Therçaj, Albian Xhuzi;

BURRELI

Afrime: Kadri Birja, Donat Toma, Enbija Shehu, Gentian Binishi, Deivid Silva;

Largime: Xhon Mora;

DINAMO

Afrime: Alen Ndreu, Realf Zhivanaj, Amarildo Gjoni, Ergi Ajazi;

Largime: Simon Simoni, Artur Rexhinaldo;

FLAMURTARI

Afrime: Emanuel Mensah, Fabjan Beqja, Igor Uanderson da Silva, Stefan Araba, Enkelajdo Kamberaj;

Largime: Shpëtim Moçka, Olsi Gocaj, Kamargo Iakoveli, Fouseni Kamisoko, Fernando Ndrejaj;

KORABI

Afrime: S’ka;

Largime: Malion Lami, Vilson Mziu;

LUSHNJA

Afrime: Xhonatan Hila, Fabian Blakçorri, Skerdilajd Levendi, Elis Doksani, Geri Selita, Xhoi Hajderaj, Efijong Ejoh;

Largime: Fadil Meta, Jurgen Përvataj, Ardit Ziaj, Mal Mehmeti, Ali Llacja, Marjus Korrshi, Florian Daci;

LUZI 2008

Afrime: Patrik Treni, Majkëll Uilfreid Zate; Majkëll Benjamin Akpan, Mario Teqja, Andi Fuçija;

Largime: Leonid Varfi, Marvin Kodra, Xhoi Çiçi;

ORIKU

Afrime: Thierno Thiub, Vitor Karvalho, Stefan Abara;

Largime: Alvi Ahmetaj, Aldo Llambro, Alfredo Sinaj, Igli Moqi;

SKËNDERBEU

Afrime: Randi Dumfur, Agnaldo Moraesh, Hektor Idrizaj;

Largime: Derrik Frimpong, Vangjel Zguro, Belajdi Pusi, Kevin Doseh;

TËRBUNI

Afrime: Derrik Frimpong, Galip Arapi, Ergys Xhahysa, Elvis Gjoni;

Largime: Brajan Marku, Erik Troqe, Rudolf Popaj, Kristi Kaso

TOMORI

Afrime: Petro Memushi, Serxhio Emini, Marko Felipe;

Largime: N’goram Emanuel Kuame, Evaristo Gonzales, Fatjon Çollari;

TURBINA

Afrime: Florian Daci, Fernando Ndrejaj, Malion Lami, Gjyrkan Shehi, Mal Mehmeti, Kristian Rroki, Xhoi Çiçi, Xhordan Lajthia;

Largime: Mariel Sota, Gëzim Hyska, Xhuljano Buxhelaj, Xhino Ngjela, Fabian Blakçori;

PANORAMASPORT.AL