Merkato e Janarit/ Teuta dhe Partizani shumë aktivë, Tirana vetëm një blerje. Ja lëvizjet e skuadrave të Superiores

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Janar 25, 2022 | 14:14


Merkato e Janarit/ Teuta dhe Partizani shumë aktivë, Tirana vetëm një blerje. Ja lëvizjet e skuadrave të Superiores

Merkatoja e janarit po vjen drejt fundit dhe skuadrat po përpiqen në maksimum që të mbyllin boshllëqet e lëna nëpër repartet e ndryshme. Sezoni është ende i gjatë dhe gara për titullin kampion po bëhet shumë e fortë.

superiore

“Panorama Sport” ka zbuluar tabelën e plotë të të gjitha lëvizjeve të merkatos së janarit deri tani:

MERKATOJA E DIMRIT

TEUTA

Afrime: Rubin Hebaj, Reild Kurti, Florent Avdyli, Harrallamb Qaqi;

Largime: Sherif Kallaku, Bobi Celeski, Adolf Selmani, Pepi Gjorgiev, Igli Moqi, Santiago Selmani, Laurenc Xheka, Silvio Zogaj, Kevin Koubemba;

 

VLLAZNIA

Afrime: Mikael Panos;

Largime: Uellington Gustavo, Kaina Nunjes, Arlind Kalaja, Albin Sadrijaj;

 

PARTIZANI

Afrime: Sherif Kallaku, Xhuliano Skuka, Eneo Bitri, Andi Hadroj, Fernando Augusto (Fernandinjo);

Largime: Andrija Filipoviç, Emiljano Musta, Lukas Kardozo, Filip Gligorov, Ergys Kaçe, Dajan Shehi;

 

LAÇI

Afrime: Adeleke Akiniemi, Hajdin Salihu;

Largime: Ilirid Ademi, Arbër Deliu, Arbër Bytyqi, Fatmir Prengaj, Henri Sulovari;

 

TIRANA

Afrime: Dejvid De Silva;

Largime: Riçard Danso, Isak Giamfi;

 

KUKËSI

Afrime: Emiljano Musta, Vasil Shkurtaj, Filip Gligorov, Jorgo Pëllumbi?;

Largime: Donald Rapo, Albin Gashi, Xhoi Hajdëraj;

 

SKËNDERBEU

Afrime: Erlis Frashëri, Ramin Alii, Georgios Antoniadis, Dajan Shehi?;

Largime: Bruno Riter, Ngisah Bismark, Zhozef Asante, Denis Dovuna;

 

KASTRIOTI

Afrime: Adolf Selmani, Santiago Selmani, Kaina Nunjes, Jusuf Zetuna, Xhoi Hajdëraj, Silvio Zogaj;

Largime: Damir Grgiç, Endri Reçi, Marin Mudrazija, Ruben Silva, Arlis Shala;

 

DINAMO

Afrime: Sabien Lilaj, Arturo Rexhinaldo, Olivier Kingue, Denison Silva;

Largime: Enis Gavazaj, Marin Abazaj, Kevi Berberi, Rei Nuriu, Xhuliano Skuka, Mario Gjata?;

 

EGNATIA

Afrime: Klevis Hasanbelli, Ildian Shyti, Ilirid Ademi, Skerdilajd Levendi, Giovani Porifirio;

Largime: Urosh Duriç, Arsenio Valport, Kris Gadi, Glejdis Ndraxhi, Mario Teqja, Arbër Çyrbja, Remi Djuardin, Timis Bardis;

PANORAMASPORT.AL