Mediat keniane e bëjnë fakt të kryer, Muguna tek Tirana në janar

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Dhjetor 9, 2017 | 21:15

Mediat keniane e bëjnë fakt të kryer, Muguna tek Tirana në janar

Sipas mediave keniane, mesfushori Keneth Muguna, ka arritur përfundimisht marrëveshjen me klubin e Tiranës, dhe në janar do të jetë pjesë e ekipit të Ze Marias.

muguna ze maria

Bardheblutë, raportohet se kanë arritur akordin edhe me klubin e Gor Mahias, që zotëron kartonin e mesfushorit 21-vjeçar. Muguna pritet të firmosë një kontratë 4 vjeçare, dhe klubi kenian pritet të mbajë një pjesë të kartonit.

keneth muguna

www.minuta90.com