Mediat italiane “tërbojnë” Skënderbeun: Kukësi në Ligën e Kampionëve

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Prill 18, 2018 | 15:29

Mediat italiane “tërbojnë” Skënderbeun: Kukësi në Ligën e Kampionëve

Jemi ende në fazën gjysëmfinale të Ligës së Kampionëve por që tani po bëhët një luftë e ashpër për një vend në këtë kompedicion për vitin e ardshëm. Më poshtë do iu  paraqesim ekipet e kualifikuara dhe ato që janë në garë për një vend.

liga e kampioneve

Në këtë listë, bie në sy që skuadra që përfaqëson Shqipërinë, është Kukësi dhe jo Skënderbeu. Verilindorët do të garojnë në kualifikuese, duke nisur që nga turi i parë.

Skuadra e Skënderbeut nuk figuron fare në listë. Ndërkohë, klubi korçar, me shumë mundësi do të marrë pjesë në Championsin e këtij sezoni, pasi vendimi i UEFA-s, për përjashtim 10 vjeçar nga kometicionet europiane, është apeluar nga klubi.
Kokat e grupeve

PSG
Bajern
Mançester Siti
Juventus
Porto
Lokomotiva e Moskës
Barcelona
Fituesi i Ligës së Kampionëve

Faza e grupeve

Klub Bruzh
Monako
Shalke
Borusia Dortmund
Bajer Leverkusen
Mançester Junajtid
Liverpul
Totenham
Napoli
Roma
Lazio
Spartak Moska
Atletiko Madrid
Real Madrid
Valncia
Gallatasarai
Shakatar Donjësk
Fituesi i Europa Ligës

Play Off

Viktoria Plzen
Jong Bojs

Turn i tretë

Kampionët

AEK (Greqia)
PSV Eindhoven (Holanda)

Anderleht (Belgjikë
Lion(Francë)
Benfika (Portugali)
Krasnodar(Rusia)
Dinamo Kiev (Ukraina)

Turni dytë

Salzburg (Austria)
Dinamo Zagabria (Kroazia)
Steaua (Rumania)
Sturm Graz (Austria)
PAOK (Greqia)
Ajaks (Holanda)
Slavia Praga (Repubblica Ceca)
Bazel (Zvicër)
Beshiktas (Turqia)

Turni Parë

Kukësi (Albania)
Shirak(Armeni)
Qarabag (Azerbaixhan)
BATE Borisov (Bjellorusia)
Zrinjski(Bosnjia-Erzegovina)
Ludogorets (Bullgaria)
Apollon Limassol (Qipro)
Brondby (Danimarkia)
Flora Tallinn (Estoni)
Vikingur (Far Oer)
HJK (Finlandia)
The Nju Saints (Uells)
Torpedo Kutaisi (Gjeorgji)
Cork City (Irlanda)
Krusaders (Irlanda e Veriut
Valur (Island)
Hapoel Be’er Sheva (Israel)
Astana (Kazakistan)
Spartaks Jurmala (Letonia)
Suduva (Lituania)
F91 Dudelange (Luksemburg)
Shkëndija (Maqedonia)
Balzan(Malta)
Sheriff (Moldavi)
Sutjeska (Montenegro)
Rosenborg (Norvegia)
Leç Poznan (Polonia)
Celtic (Skocia)
Stella Rossa (Serbia)
Spartak Trnava (Sllovakia)
Olimpija (Sllovenia)
Malmö FF (Suedi)
Ferencvaros (Hungari)

Turni Paraeleminator

FC Santa Coloma (Andorra)
Lincoln (Gjilbrartar)

www.minuta90.com