Media italiane: Dy klube të Serisë A në rivalitet për Keidi Baren

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shtator 19, 2020 | 11:33


Media italiane: Dy klube të Serisë A në rivalitet për Keidi Baren

Zërat se Keidi Bare kërkohet nga klubet italiane po forcohen së shumti gjatë ditëve të fundit. Mesfushori i Malagës dhe Shqipërisë ka ngjallur interes dhe në Serinë A.

Keidi-Bare-entrevista_1430867883_115714769_667x375
Sipas “Tuttosport”, Udineze dhe Parma po rivalizojnë njëra-tjetrën në merkato për futbollistin 23-vjeçar. Ditën e djeshme u raportua se Salernitana, Leçe dhe Piza po studiojnë Baren.

PARMA, ITALY - AUGUST 19: Kevin Lasagna (R) of Udinese Calcio competes for the ball with Simone Iacoponi of Parma Calcio during the serie A match between Parma Calcio and Udinese at Stadio Ennio Tardini on August 19, 2018 in Parma, Italy. (Photo by Alessandro Sabattini/Getty Images)

Megjithatë, ekziston mundësia që futbollisti i Malagës të qëndrojë në Spanjë me shpresën se mund të luajë në La Liga.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com