Më në fund e kemi një datë, ja kur Mbape pritet të bëjë zgjedhjen mes PSG-së dhe Realit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 14, 2022 | 19:46


Më në fund e kemi një datë, ja kur Mbape pritet të bëjë zgjedhjen mes PSG-së dhe Realit

Kilian Mbape është në qendër të merkatos së futbollistëve, me yllin francez që duhet ende të marrë vendimin nëse do të qëndroje të Parisi apo do të transferohet te Reali i Madridit.

MBAPE

 

Sipas të përditshmes spanjolle “AS” Kampioni i Botës në fuqi mund ta njoftojë vendimin e bujshëm mbrëmjen e nesërme në natën e çmimeve për lojtarët më të mirë të kampionatit francez, ku ai është i ftuar.

Drejtuesit e Parisit ndodhen në Doha  për një turne komercial dhe Mbape nuk do të jetë nën trysninë e tyre për t’iu përgjigjur lirisht pyetjeve për të ardhmen

Mbetet për t’u parë se cila do të jetë zgjedhja e francezit për hapin e radhës në karrierën e tij.

PANORAMASPORT.AL