“Më frymëzojnë Markinjo dhe Tiago Silva”, mbrojtësi brazilian qëndron te Erzeni: Na pret sezon i suksesshëm në Superiore

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Gusht 1, 2022 | 22:20


“Më frymëzojnë Markinjo dhe Tiago Silva”, mbrojtësi brazilian qëndron te Erzeni: Na pret sezon i suksesshëm në Superiore

Pas shumë largimeve të njëpasnjëshme në ekipin e Erzenit nga grupi i vjetshëm, që e ngjiti ekipin në Kategorinë Superiore, pati aludime edhe për lojtarë të tjerë.

Enk Erzeni

Njëri prej tyre ishte Enk Souza, një pikë kyçe në sezonin e kaluar në repartin difensiv për ekipin e Erzenit. Mbrojtësi brazilian i dalë nga akademia e Bahias tregon në një intervistë për “Panorama Sport” rreth thashethemeve për të ardhmen dhe jetën e tij në Shqipëri.

U përfol se mund të largoheshit nga Erzeni drejt një klubi tjetër në Superiore, sa i vërtetë është ky lajm?

Për momentin jam lojtar i Erzenit dhe do të jem pjesë e këtij ekipi në këtë sezon. Më vonë le të shohim çfarë na rezervon e ardhmja.

A mendoni se do të jetë një vit i mirë ky për ju me pjesëmarrjen në Superiore?

Mendoj se do të jetë një vit i mrekullueshëm jo vetëm për mua, por për të gjithë shokët e ekipit.

A e kishit të lehtë përshtatjen në Shqipëri dhe a po e shijoni qëndrimin këtu?

Po e shijoj qëndrimin këtu. E kisha pak të vështirë ambientimin në fillim, por me kohën po përshtatem. Ushqimi është pak më ndryshe se në Brazil, por i shijshëm.

Si sillen njerëzit me ju dhe cilin futbollist keni si shembull?

Njerëzit rreth meje janë tepër miqësorë dhe u jam shumë mirënjohës për këtë. Kam disa futbollistë si frymëzim, por do të veçoja Markinjosin e PSG-së dhe Tiago Silvan, pasi janë me afër karakteristikave të mia si qendërmbrojtës. Janë teknikë, të shpejtë dhe që pëlqejnë të sulmojnë.

RONALD FAJA – PANORAMASPORT.AL