Mbyllet marrëveshja, Bajerni bën goditjen e madhe. Sane bashkohet me klubin gjerman, por sa pak do paguhet

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Qershor 30, 2020 | 23:28


Mbyllet marrëveshja, Bajerni bën goditjen e madhe. Sane bashkohet me klubin gjerman, por sa pak do paguhet

Leroj Sane do të jetë afrimi i radhës së Bajernit, teksa thuhet se marrëveshja është mbyllur mes palëve. Kjo është njoftuar nga “Bild”, që shkruan se marrëveshja është arritur për 47.5 milionë euro, një shumë e vogël kjo, teksa para një viti vlerësohej të paktën 80 milionë euro.Leroy-Sane

Gjithashtu raporti i sipërpërmendur shkruan se sulmuesi gjerman do të firmosë një kontratë 5-vjeçare me klubin bavarez. Menjëherë pas përfundimit të kampionatit aktual Sane do të bashkohet me Bajernin dhe do të vihet nën urdhrat e trajnerit Flik.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com