Mbushen arkat e klubit, mësoni shumën që përfitoi Tirana nga shitjet në merkaton e janarit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shkurt 3, 2023 | 14:48

Mbushen arkat e klubit, mësoni shumën që përfitoi Tirana nga shitjet në merkaton e janarit

Tirana në këtë moment që flasim ka shitur dy lojtarë gjatë merkatos së janarit. Bëhet fjalë për Redon Xhixhën dhe Marsel Ismajlgecin, të cilët u kanë sjellë bardhebluve 700 mijë euro.

xhixha ismajlgeci

Këtu nuk llogariten largimet e verës, ku Tirana shiti tre lojtarë, Seferin, Tolin e Totren për shumën 820 mijë euro.

Këtë sezon Tirana vetëm nga shitja e lojtarëve ka grumbulluar mbi 1.5 milionë euro, plus paratë e titullit dhe Europës.

PANORAMASPORT.AL