Mbrojtje dhe sulm, Berat Gjimshiti me statistika për… rekord

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Korrik 7, 2020 | 20:39


Mbrojtje dhe sulm, Berat Gjimshiti me statistika për… rekord

Berat Gjimshiti është shndërruar në një pikë referimi në prapavijën e Atalantës. Teksa bergamaskët po konfirmohen në një tjetër sezon si pjesë e katër më të mirave në Itali, ndërkohë që në Ligën e Kampionëve kanë eliminuar Valencian dhe janë në fazën çerekfinale.

GJIMSHITIII

Mbrojtësi i Kombëtares ka statistika tejet pozitive, jo vetëm në veprimet mbrojtëse, por ka tentativa edhe në vijën e parë të sulmit. Sigurisht, kjo për vetë daljet e tij në goditjet standarde. Gjimshiti, krahas dy golave që ka shënuar këtë sezon në 26 ndeshjet e zhvilluara në kampionatin italian, numëron 19 goditje drejt portës kundërshtare.

Referuar numrave për rolin e tij, Gjimshiti ka gjithashtu merita. Ai ka koleksionuar 155 ndërhyrje të sakta apo ndërprerje të aksioneve nga ekipet kundërshtare në këtë edicion, prej të cilave 73 në duelet ajrore.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com