Mbrojtësi shqiptar bën hapin e madh në karrierë, transferohet te klubi i Serisë A

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Korrik 23, 2018 | 16:16

Mbrojtësi shqiptar bën hapin e madh në karrierë, transferohet te klubi i Serisë A

Futbollisti shqiptar Lirim Kastrati ka arritur akordim ne skuadrën e Bolonjës. Lajmi është bërë publik nga “TuttoMercatoWeb.com” dhe mbrojtësi i datëlindjes 1999 mësohet të ketë firmosur një kontratë 3-vjeçare me skuadrën e Serisë A.

lirim-kastrati-3

Në të kaluarën Kastrati është aktivizuar me 17-vjeçarët e Shqipërisë ndërsa më pas zgjodhi përfaqësuesen e moshave të Kosovës. 19-vjeçari është një produkt i Romës dhe ishin pikërisht kryeqytetasit që e dispononin kartonin e mbrojtësit shqiptar.

www.minuta90.com