Mbrojtësi i Milanit drejt Bundesligës, një hap larg transferimit te skuadra e…

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Gusht 29, 2023 | 17:22

Mbrojtësi i Milanit drejt Bundesligës, një hap larg transferimit te skuadra e…

Balo-Ture është një hap larg transferimit te klubi gjerman i Verder Bremn. Mbrojtësi i kuqezinjve nuk preferohet nga trajneri Stefano Piloi dhe gjysmëfinalistët e Champions-it sezonin e shkuar janë të gatshëm të bien në ujdi me palën gjermane për shifrën 3-4 milionë euro.

balo ture tomori

Futbollisti 26-vjeçar ka kontratë me Milanin deri në verën e vitit 2026, por mesa duket ndarja është e paevitueshme.

Fode në evoluimin e tij ka lëvizur në fushën e blertë nga mesfushor krahu e deri te profili natyral i mbrojtësit.

Verder është treguar i dobët në këto dy javë të parë të Bundesligës dhe përforcimi i prapavijës ka marrë nota jetike.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"