“Mbrëmje unike, por mendoj për takimin e radhës”, Tonali pas debutimit me Milanin: Ibra, shembull për të gjithë ne

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shtator 22, 2020 | 22:16


“Mbrëmje unike, por mendoj për takimin e radhës”, Tonali pas debutimit me Milanin: Ibra, shembull për të gjithë ne

Sandro Tonali ka dhënë intervistën e parë pas një ndeshjeje me fanellën e Milanit. Mesfushori debutoi dje në kampionat me kuqezinjtë, teksa pas fitores me Bolonjën u shpreh: “Është bukur të luash në ‘San Siro’, një stadium që ka bërë historinë e futbollit dhe dhuron emocione. Për fat të keq, kishim pak tifozë, por e ndiem shumë afër mbështetjen e tyre”. 20-vjeçari qëndroi në fushë për 15 minuta pasi zëvendësoi Benaserin, por vlerësimi i tij për trajnerin nuk është prekur.

Photo LaPresse - Spada September 21 , 2020 Milan Italy Soccer A.C. Milan- Season 2020-2021 - Serie A Milan vs Bologna In the pic: Sandro Tonali PUBLICATIONxINxGERxSUIxAUTxONLY Copyright: xSpada/LaPressex

“Trajneri na kërkon gjithmonë që të punojmë sa më shumë dhe kur sheh që një lojtar është gati, atëherë ai e hedh në fushë. Synimi im është që të fitoj besimin e tij duke punuar sa më fort gjatë gjithë javës”, tregoi Tonali.
ssp3xsmr2zqzaldo_1600753524
Një tjetër pikë referimi në skuadër për blerjen më të re të Milanit është Zlatan Ibrahimoviçi. Lidhur me raportin me suedezin 38-vjeçar, regjisori i “Djallit” sqaroi: “Ibra është gjithmonë i njëjti. Është i fortë dhe shumë kërkues me të gjithë. Edhe sot na dha një ndihmesë të madhe. Paraqitjet e tij janë një shembull për të gjithë ne të cilët duhet vetëm ta admirojmë”.

Debutimi në stadiumin e ëndrrave me fanellën e ekipit të zemrës është një arritje më vete për Tonalin që për debutimin e djeshëm në kampionat tha: “Këtë mbrëmje nuk do ta harroj kurrë, megjithatë mendja ime është që tani te takimi i radhës. Që të gjithë jemi të motivuar dhe duam të ndërtojmë një sezon të madh, por tullat duhen vendosur njëra pas tjetrës.

PANORAMASPORT.AL

 
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com