Mbi 20 mijë të vdekur nga koronavirusi, ja nisma e klubeve spanjolle për të përkujtuar viktimat

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Maj 28, 2020 | 20:23


Mbi 20 mijë të vdekur nga koronavirusi, ja nisma e klubeve spanjolle për të përkujtuar viktimat

Gjatë ndeshjeve të mbetura të kampionatit spanjoll do të përkujtohen çdo 20 minuta viktimat e koronavirusit.

General view of the Mestalla stadium during the Champions League round of 16 second leg soccer match between Valencia and Atalanta in Valencia, Spain, Tuesday March 10, 2020. The match is being in an empty stadium because of the coronavirus outbreak. (AP Photo/Emilio Morenatti)

Lajmin e raporton media iberike “Cadena Cope”, ku autoritetet e futbollit vendos do të respektojnë të gjithë të pafajshmit që humbën jetën prej COVID-19.

Kampionati spanjoll (La Liga) pritet të fillojë në 11 qershor dhe parashikohet të mbarojë në 18 korrik.

27.119 persona vdiqën prej koronavirusit në Spanjë gjatë më shumë se 2 muajt e fundit.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com