Mbape kërkon hakmarrje: Më sillni Ronaldon në Champions, do të nënshkruaja për…

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Shtator 14, 2018 | 11:15

Mbape kërkon hakmarrje: Më sillni Ronaldon në Champions, do të nënshkruaja për…

Kilian Mbape duket se po kalon një nga momentet e tij më të mira. Teksa është shpallur kampion bote dhe tashmë me perspektiva të mëdha të Paris Saint Germain, lojtari francez duket se kërkon që në “Champions League” të përballet me skuadrat më të mira.

mbape

Sulmuesi 20-vjeçar është shprehur se do e donte një tjetër përballje me Kristiano Ronaldon. Ai ka thënë: “Do të nënshkruaja për një finale PSG – Juventus. Juventus ka qenë një ekipi i fortë edhe para ardhjes së Ronaldos, kjo e dëshmon edhe me finalet e Champions League.
Ronaldo dhe Mbape

www.minuta90.com