Matuidi: Napoli i fortë, por në fund do të fitojë Juventusi im!

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Tetor 11, 2017 | 19:15

Matuidi: Napoli i fortë, por në fund do të fitojë Juventusi im!

Blaise Matuidi sapo është transferuar tek Juventusi këtë merkato verore, por që tani fillon të flasë si një juventin i vërtetë. Në një intervistë për “SkySport”, mesfushori u shpreh i sigurt për triumfin e zonjës së vjetër në fund të të kampionatit.

matuidi

“Nuk habitem që e shoh Napolin kaq lart. Ata po përmirësohen çdo javë e më shumë, dhe besoj se do jenë në vendet e para të klasifikimit deri në fund. Por, sezoni është i gjatë, dhe besoj se në fund Juventusi do triumfojë”, – u shpreh 30-vjeçari.


www.minuta90.com