Marrin fund dilemat, “ylli” i Rusisë në Botëror është lojtari më i ri i…

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Gusht 14, 2018 | 16:35

Marrin fund dilemat, “ylli” i Rusisë në Botëror është lojtari më i ri i…

Tashmë kanë marrë fund dilemat. Lojtari më i mirë i Rusisë në Botëror, Denis Çerishev do të transferohet te skuadra e Valencias në formë huazimi.

ccerishev

Vitet e fundi Çerishev nuk arriti të grumbullonte shumë minuta të luajtura dhe, por i kanë mjaftuar disa paraqitje të mira në Kupën e Botës, që të gjitha skuadrat të hidhen në sulm për ta marrë. Por Valencia ka qenë ajo që ka gjetur gjuhën e përbashkët me 27-vjeçarin dhe njëkohësisht me klubin e Vijarealit.

www.minuta90.com