Maqedoni e Veriut/ Renova fiton dhe merr kryesimin, Shkëndija hap fals në kampionat

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 26, 2021 | 17:44


Maqedoni e Veriut/ Renova fiton dhe merr kryesimin, Shkëndija hap fals në kampionat

Janë mbyllur 5 sfidat e luajtura mesditën e sotme për javën e 8-të të kampionatit maqedonas të futbollit, ku spikat barazimi pa gola i Strugës me Shkëndijën.

shkendija

Sruga kaloi e para në avantazh me Skenderin, por Timovski shmangi humbjen duke realizuar 10 minuta para fundit të takimit. Tetovarët mbeten në mesin e tabelës duke grumbulluar 11 pikë pas 8 ndeshjesh.

Renova mposhti thellë 5-2 në shtëpi Bregalnicën duke marrë dhe kryesimin e kampionatit me 17 pikë të grumbulluara pas 8 ndeshjesh. Në ndeshjet e tjera, Skopje fitoi në tranfertë0-2 ndaj Borecit, Rabotnicki barazoi 1-1 me PElisterin, Tikvesi mposhti 3-0 në shtëpi Makedonija GP, ndërsa në orën 18:00 do të luhet dhe takimi i fundit midis Akademija Pandev dhe Shkupit.

REZULTATET

Borec-Skopje 0-2

Rabotnicki-Pelister 1-1

Renova-Bregalnica 5-2

Struga-Shkëndija 1-1

Tikves-Makedonija GP

Akademija Pandev-Shkupi ( 18:00 )

RENDITJA

renditja maqedoni e veriut

PANORAMASPORT.AL


Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/