“Mamit i pëlqen të kem një partner me ngjyrë”/ Einxhel Shkira rrëfehet për jetën e re në Afrikë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 24, 2021 | 18:18


“Mamit i pëlqen të kem një partner me ngjyrë”/ Einxhel Shkira rrëfehet për jetën e re në Afrikë

Që nga muaji qershor, ish-moderatorja sportive Einxhel Shkira është zhvendosur në Afrikë, aty ku jeton dhe punon aktualisht. Edhe pse fillimi nuk ka qenë siç mund ta kishte ëndërruar, Einxhel do të rikthehet për ta vazhduar jetën atje.

einxhel shkira (3)

E ftuar pasditen e djeshme tek “Rudina”, Einxhel tregoi se ka vendosur të jetojë aty dhe ia ka dalë që të ambientohet shpejt. E pyetur nëse familja e saj do të ishte dakord po të lidhej me një afrikan, Einxhel tha se nuk e kanë aspak problem, madje e ëma i kërkon që të bëjë një fëmijë mulat.

einxhel shkira (8)

Mami është një çikë me merak, më thotë ‘po s’të pëlqeu, kthehu’. I thashë ‘mami, e kemi mbyllur këtë diskutim, tashmë jam me letra, leje pune’.

Edhe një vendase më pyeti, më tha ‘nëse ti do dashuroheshe me një person, familja jote do të të lejonte?’ M’u kujtua që mami im para disa muajsh, madje këtu tek ju kam diskutuar dhe pjesën e Kylie Jener dhe për vajzën e saj, mami im e adhuron vajzën e tyre. Ajo është një fëmijë që ka dalë nga një nënë e bardhë dhe një baba me ngjyrë dhe kur e shikon atë vajzë, më thotë ‘pse se bën dhe ti një kështu si kjo?’.

einxhel shkira (7)

Kështu që nuk e besoj se do e kishte problem. I vetmi problem do ishte kjo përplasja kulturore, kushdo që do vinte në Shqipëri nuk do e gjente kulturën e vet. Unë do e kisha të vështirë të përshtatesha me familjen, me vjehrrën dhe vjehrrin aty, se jetës nuk i dihet asnjëherë.

Do ishte shumë bukur që ta gjeja dashurinë në Afrikë, do ishte tamam një histori e denjë për libër ose për film,”- u shpreh moderatorja.

einxhel shkira (9) einxhel shkira (4) einxhel shkira (2) einxhel shkira (1) einxhel shkira (7) einxhel shkira (6) einxhel shkira (2) einxhel shkira (13)


Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/