Majkëll Shumakeri mbushi 52 vjeç, ministri italian: Heshtja e tij na ka lënë…

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Janar 4, 2021 | 16:18


Majkëll Shumakeri mbushi 52 vjeç, ministri italian: Heshtja e tij na ka lënë…

Legjenda e Formula 1, Majkëll Shumaker mbushi ditën e djeshme 52 vjeç, ku siç e dimë të gjithë, vazhdon të marrë mjekime pa fund, pas aksidentit të pësuar para 7 viteve me ski dhe ende nuk dihet shume për gjendjen e tij shëndetësore.

shumaker

Në ditën e lindjes së legjendës, ministri i Jashtëm italian, Luixhi Di Maio i ka kushtuar një status Shumakerit, ku shkruan se heshtja e tij ka krijuar një boshllëk të madh.

Për shtatë vite me radhë heshtja e tij na ka lënë një boshllëk. Dhe jo vetëm në botën e Formulës 1. Me Ferrarin e tij ka emocionuar një komb të tërë. Urime kampion, qëndrofsh gjithmonë në zemrat tona ”, shkruan Di Maio në “Facebook”.

 

SDFGD

PANORAMASPORT.AL


Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/