Lusi Enrike bën revolucion te Spanja, lë jashtë Xhordi Albën dhe “yllin” e Atletikos

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Gusht 31, 2018 | 16:21

Lusi Enrike bën revolucion te Spanja, lë jashtë Xhordi Albën dhe “yllin” e Atletikos

Lusi Enrike u emërua në krye të stoli të Spanjës menjëherë pas shkarkimit të trajnerit Hierro i cili nuk arriti të bënte mirë në kampionatin Botëror. Ishte një periudhë e vështirë për baskët pasi një ditë para fillimit të Botërorit nga stoli u largua trajneri Lopetegui.

15357098073042

Por menjëherë pas ardhjes së tij Luis Enrike që më parë ka drejtuar skuadrën e Barcelonës ka bërë një ndryshim drastik në ekip. Në listën përfundimtare që ai ka bërë të ditur për Ligën e Kombeve nuk figuron asgjëkundi emri i Xhordi Alba dhe mesfushorit të Atletikos së Madridit, Koke. Ndërkohë listën e plotë e gjeni më poshtë.

541200620.0

Portierë: De Gea, Kepa, Pau.

Mbrojtës: Carvajal, Ramos, Nacho, Azpilicueta, Albiol, Diego Llorente, Inigo Martinez, Marcos Alonso, Gaya.

Mesfushorë: Busquets, Sergi Roberto, Saul, Rodrigo, Thiago, Ceballos.

Sulmues: Isco, Asensio, Diego Costa, Morata, Suso, Rodrigo.

 

www.minuta90.com