Luks i shfrenuar dhe pamje mbresëlënëse, dalin fotot e vilës përrallore të Mesit në Majami

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 14, 2023 | 16:26

Luks i shfrenuar dhe pamje mbresëlënëse, dalin fotot e vilës përrallore të Mesit në Majami

Lionel Mesi dhe Antonela Rokuzo kanë shpenzuar 8.6 milionë paund për një rezidencë në Fort Launderdale në Majami.dfhf

Sipas Forbes, vila është 10,500 metra katrorë dhe përbëhet nga tetë dhoma gjumi, nëntë tualete, një garazh me tre makina dhe një pishinë. Gjithashtu ka një SPA, palestër dhe dy porta varkash.

Pjesa e brendshme e shtëpisë është po aq mbresëlënëse sa edhe pjesa e jashtme.

Ka shumë dritë natyrale në shtëpi që vjen përmes dritareve të mëdha që do t’i lejojnë Mesit të shijojë pamjet e mrekullueshme.

He has spent £8.6million on the property

This is Lionel Messi's stunning new Miami mansion

Messi is expanding his impressive property portfolio in the US

The house is decked out in some unique decor

The hallway has some stunning features

The house appears to have plenty of natural light

One room even features a model of a sheep

The property has eight bedrooms

The house also provides nine and a half bathrooms

Messi can appreciate the view from the windows

There are plenty of spot to relax

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"