“Lufta” për talentet, Shqipëria i “rrëmben” një tjetër futbollist Kosovës

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Prill 4, 2018 | 13:55

“Lufta” për talentet, Shqipëria i “rrëmben” një tjetër futbollist Kosovës

Shqipëria  “i vjedh” edhe një talent tjetër Kosovës. Diellor Baseni ka pranuar ftesën për të qenë pjesë e Kombëtares shqiptare U-17. Mustedanagic dhe stafi i tij janë bindur nga djaloshi kosovar që është pjesë e Lirisë së Prizrenit.

Baseni

Ata kanë pasur mundësi ta shohin në “zborrin” e muajit shkurt. “ Jam shumë i lumtur për ftesën. Duhet ta justifikoj patjetër besimin e dhënë” është shprehur Baseni. Kombëtarja U-17 do të zhvillojë një turne ndërkombëtar në datat 12-25 prill në San Marino.

www.minuta90.com