Luanin bashkë tek Real Madridi, Ronaldo kërkon ribashkimin me lojtarin tek Juventusi

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Gusht 1, 2020 | 23:41


Luanin bashkë tek Real Madridi, Ronaldo kërkon ribashkimin me lojtarin tek Juventusi

Juventus kërkon të përforcojë skuadrën edhe pse në të ka lojtarë të mëdhënj si Ronaldo apo Dibala. Shumë emra qarkullojnë si objektiva të bardhezinjve.

ozil

Këtë herë ka qenë vetë Kristiano Ronaldo që ka sugjruar një futbollist. Portugezi i ka kërkuar Juventusit të blejnë mesfushorin e Arsenalit, Mesut Ozil. Ronaldo dhe Ozil kanë luajtur bashkë tek Real Madridi kohë më parë, para se mesfushori të trasnferohej tek “Topçinjtë”.

Gjtihsesi problem për Juventusin mbetet paga e lartë e Ozilit që tek Arsenali përfiton 385 mijë euro në javë.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/