Luan në Angli, talenti shqiptar e nis me gol 2020

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Janar 6, 2020 | 21:33


Luan në Angli, talenti shqiptar e nis me gol 2020

Futbollisti i Shqipërisë U19 Armando Dobra ishte protagonist në fitoren e ekipit të tij Ipsuiç Taun.

image (1)
18-vjeçari realizoi golin e dytë në fitoren e Ipsuiçit U23 kundër bashkëmoshatarëve të Çarltonit, sfidë e fituar nga ekipi i Dobrës 1-3.

Ndeshja zhvillohet në kuadër të Ligës Profesionte të Rritjes së Futbollistëve në Angli. Dobra aktivizohet dhe me 19-vjeçarët e Shqipërisë.

Armadno

PANORAMASPORT.AL


Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/