Luajti për 20 vjet në Angli, shikoni ku përfundon Xhon Terri

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Shtator 8, 2018 | 14:53

Luajti për 20 vjet në Angli, shikoni ku përfundon Xhon Terri

Një aventurë e re për mbrojtësin Xhon Terri. Ish-kapiteni i Çelsit, ishte shumë afër nënshkrimit të një kontrate të re me skuadrën e Aston Vilës, por në fund ka përfunduar duket nënshkruar një kontratë me Spartakun e Moskës.

terri2

Këtë e bën me dije “Goal.com” të cilët bëjnë me dije se lojtari ka kryer në Romë edhe testet mjekësore me skuadrën e tij të re dhe është vetëm çështje orësh që të vijë zyrtarizimi. Kujotjmë se Xhon Terri ishte kthyer në një legjendë të Çelsit duke luajtur për plot 19 vite për ta.

www.minuta90.com