Lorenco Pelegrini nuk do ta harrojë kurrë Shqipërinë, mesfushori roman bëhet kapiteni i parë në histori që…

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 25, 2022 | 23:57


Lorenco Pelegrini nuk do ta harrojë kurrë Shqipërinë, mesfushori roman bëhet kapiteni i parë në histori që…

Lorenco Pelegrini nuk do ta harrojë kurrë Shqipërinë, pasi është vendi ku ia ka dalë me skuadrën ku disa nga kapitenët më të mëdhenj romakë si Agostino Di Bartolomei , Françesco Toti dhe Daniele De Rosi  kanë dështuar. 

Pelegrini

Mesfushori është në fakt kapiteni i parë i lindur në qytetin e Romës që ngre një kupë europiane me fanellën verdhekuqe.

Përpara tij nderi e kishte Xhakomo Losi , një italian nga provinca e Kremonës, i cili ngriti Kupën e Panaireve në vitet 1960-61 dhe Sergio Santarini , i lindur në Rimini, i cili  ngriti Kupën Anglo-Italiane në 1972.

PANORAMASPORT.AL