Lojtari stërvitet dhe grumbullohet me ekipin, Napoli me një “armë” më shumë ndaj Barcelonës

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Gusht 7, 2020 | 13:26


Lojtari stërvitet dhe grumbullohet me ekipin, Napoli me një “armë” më shumë ndaj Barcelonës

Lorenzo Insinje ka marrë pjesë në stërvitjen e plotë të Napolit, dhe është grumbulluar me skuadrën për sfidën në Champions ndaj Barcelonës. Ndeshja e parë në Itali mes Napolit dhe Barcelonës përfundoi në barazim 1-1.

insinje

Insinje është i vetmi dyshim për trajnerin Xhenaro Gatuso, pasi vuan një dëmtim që e pësoi në ndeshjen e fundit të Serisë A kundër Lacios. Lajmi i mirë është që kapiteni ka marrë pjesë në stërvitjen e plotë të Napolit këtë mëngjes. Insinje ka udhëtuar me skuadrën drejt Barcelonës edhe pse aktivizimi i tij nga fillimi pritet të shihet.Me shumë mundësi Gatuso do i besoj në sulm treshes Mertens, Kajehon dhe Insinje.

Lojtarët e Napolit të grumbulluar nga Gatuso për ndeshjen ndaj Barcelonës : Meret, Ospina, Karnezis, Di Lorenzo, Manolas, Luperto, Mario Rui, Maksimovic, Koulibaly, Hysaj, Allan, Zielinski, Elmas, Fabian Ruiz, Demme, Lobotka, Callejon, Lozano, Insigne, Mertens, Llorente, Milik, Politano

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com