Lojtari i parë shqiptar me Covid-19, Mustafa: Kisha simptoma dhe tallesha me shokët, babai bëri testin dhe doli…

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Mars 20, 2020 | 8:52


Lojtari i parë shqiptar me Covid-19, Mustafa: Kisha simptoma dhe tallesha me shokët, babai bëri testin dhe doli…

Valdrin Mustafa ishte lojtari i parë shqiptar që doli pozitiv me Koronavirus, teksa tashmë është i mbyllur në karantinë, siç ndodh me të gjithë.VALDRIN MUSTAFA

Lojtari i Kosovës, i cili në të kaluarën ka luajtur edhe për ekipin e moshave të Shqipërisë, ka folur për “Top Channel”, ku tregon për simptomat e para dhe për momentin që ka kaluar.

“Deri tani jam mirë, më dhemb pak koka dhe fyti po në përgjithësi jam shumë mirë. Pardje nuk kam qenë mirë, kisha probleme me frymëmarrjen dhe temperaturë, por tani jam shumë mirë. Kisha probleme me fytin dhe fola me mjekët, më bënë testin dhe të martën në mëngjes mësova se jam pozitiv.

Nuk di nga kush e mora, besoj nga klubi duke luajtur. Kur e mora vesh isha pak në panik, se isha në shtëpi. Kjo është si një grip, por kisha frikë për prindërit, babai bëri testin dhe doli negativ. Po presim testin e të gjithë familjarëve të tjerë.

Kisha rreth një javë që ndjeja simptoma. Në fillim më dhimbte vetëm fyti, pak koka, nuk kisha aspak temperaturë.Mustafa3

Doja shumë të flija dhe thashë do më kalojë. Por më pas ndjeva dhimbje tek gjoksi dhe e kuptova se diçka nuk po shkonte mirë. Unë tallesha me shokët e ekipit që kam koronavirus, por rezultoi që kjo ishte e vërtetë. Të gjithë në klub janë testuar dhe ka dalë një tjetër pozitiv.

Shpresoj ta kaloj sa më shpejt, kryesorja është të mos prekë pleqtë dhe  prindërit. Ne qëndrojmë të ndarë, unë rri vetëm edhe për të ngrënë në dhomë. Jam pak i mërzitur, se kisha katër ditë pushim e thashë do rri me familjen. Por kështu ishte e shkruar. “, u shpreh Mustafa.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com