Lojtarët që kanë luajtur me Mesin dhe Ronaldon, vetëm 2 në nivel klubesh

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Gusht 3, 2018 | 16:52

Lojtarët që kanë luajtur me Mesin dhe Ronaldon, vetëm 2 në nivel klubesh

Të luash me Lionel Mesi ose me Kristiano Ronaldon është një pjesë e privilegjit që të dhuron futbollit, por kesh shansin të luash me të dy në nivel klubi atëherë je më i privilegjuari. Dhe deri më tani vetëm dy janë më të privilegjuarit.

694ff5365b646153c865f3106a4a9512

I pari është Zherrard Pike dhe i dyti është suedezi Henrik Larson. Ndërsa ndër lojtarët që kanë luajtur me të dy lojtarët por edhe në nivel klubi dhe në nivel kombëtareje janë:

Gabriel Heinze [Mançester Junajtid – Argjentina]

Karlos Tevez [Mançester Junajtid – Argjentina]

Ezekiel Garai [Real Madrid – Argjentina]

Fernando Gago [Real Madrid – Argjentina]

Gonzalo Higuain [Real Madrid – Argjentina]

Angel Di Maria [Real Madrid – Argjentina]

Paulo Dibala [Juventus – Argjentina] – do të luajë së shpejti me Ronaldon te Juventusi

Deko [Barcelona – Portugalia]

André Gomes [Barcelona – Portugalia]

www.minuta90.com