Përfundon 2-2 në Berat, tension dhe sharje në fund

Postuar: Prill 22, 2018 | 17:56

Ka përfunduar në Berat ndeshja mes Tomorit dhe Tiranës me rezultatin 2-2. Ka qenë një ndeshje e luftuar ku Tomorri arriti të përmbysë Tiranën pas 0-1 me një aksion model që e finalizoi Bisha. Një perlë e Bedri Gredëc në fund do të shënonte dhe rezultatin përfundimtar të takimit. Në fund vendasit protestuan edhe për një gol të anulluar.

tomorri
Tirana– Cake, Muçi, Doka, Abibi, Vrapi, Bardhi, Bishaj, Celhaka, Halili, Qilimi Ismajlgeci Trajneri: Ze Maria

Tomorri– Kaloshi, Bitri, Daci, Mersini, Gjonaj, Hyseni, Kopaçi, Myzyri, Paja, Sharavolli, Mitraj Trajneri: Gersi Arbri

Gjyqtar: Xhuljo Mema, Artan Demiraku, Adeljon Vila

Tomorri-Tirana 2-2

Kopiaçi 25′ / Bishaj 12′

Komenti Live

90+3 Përfundon 2-2 në Berat, tension dhe sharje në fund

88Protesta të ashpra në Berat, vendasve u anullohet një gol

84′ Perlë e Grecës, realizon nga goditja e dënimit dhe barazon në 2-2 ndeshjen

73’Celhaka humbet një rast të artë, shumë afër portës nuk arrin të gjuajë

72′ Tirana kërkon golin, Tomori reziston

55′ Penallti për beratasit, realizon Paja për 2-1

51Pjesa e dytë nis e vrullshme, përplasje të ashpra nga të dyja ekipet

45+3′  Përfundon pjesa e parë, ndeshje e luftuar por Tomorri ka epërsi territoriale

41′ I verdhë edhe për Tiranën, ndëshkohet Rei Qilimi

40′ Mersini ndëshkohet me të verdhë për një ndërhyrje të ashpër në mesfushë

30′ Përplasje me sharje mes tifozervie, arbitri ndërpret për pak çaste takimin

25′ Barazon Tomori, Kopaçi realizon për 1-1

23′ Pushim për skuadrat për shkak të temperaturave të larta

21Mitraj pranë barazimit, humbet rast flagrant
mitraj

12′ Aksion model nga Tirana, shënon vlonjati Bishaj për Tiranën

10′ Lojë e qetë nga të dyja ekipet në 10 minutat e para, asnjë rrezik për të dy portierët
Capture

07′ Goditja e tretë nga këndi për Tiranën, lojë e qetë