LIGA E KOMBEVE/ Mbyllet pa fitues super sfida Gjermani-Francë, njihuni me rezultatet e të gjitha takimeve

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Shtator 6, 2018 | 22:47

LIGA E KOMBEVE/ Mbyllet pa fitues super sfida Gjermani-Francë, njihuni me rezultatet e të gjitha takimeve

U luajtën sot 9 takimet e para të vlefshme për Ligën e Kombeve. Padyshim e gjithë vëmendja ishte te super sfida mes Gjermanisë dhe Francës që u mbyll në barazim 0-0. Pavarësisht se të dyja skuadrat krijuan volum loje nuk arritën të gjenin rrugën e rrjetës.

awfawd

Për sa i përket sfidave të tjera të mbrëmjes, Uellsi fitoi bindshëm ndaj Irlandës, ndërkohë që Maqedonia nuk ka falur ndaj Gjibraltarit. Triumf i rëndësishëm edhe për Norvegjinë dhe Bullgarinë. Më poshtë mund të mësoni të gjitha rezultatet e sfidave të sotme:

REZULTATET:

20:45| Gjermani-Francë 0-0

20:45| Çeki-Ukrainë 1-1

Shik 4′ / Konopjanka 45+1′ 

20:45|  Uells-Irlandë 4-1

Lauerens 6′ , Bejl 18′ , Ramsej 37′, Roberts 55′ / Uilliams 67′ 

20:45|  Norvegji-Qipro 2-0

Johansen 21′, 42′ 

20:45| Slloveni-Bullgari 1-2

Zajç 40′ / Kraev 3′ , 59′

20:45| Gjibraltar-Maqedoni 0-2

Triçovski 19′, Aliovski 35′ 

20:45| Letoni-Andorrë 0-0

16:00| Kazakistan-Gjeorgji 0-2

18:00 | Armeni-Lihtenshtein 2-1

www.minuta90.com