Kupa e Shqipërisë, Grupi B/ Kukësi dhe Skënderbeu nuk falin, Apolonia “leksion” Luftëtarit. Ja të gjitha rezultatet

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Janar 29, 2020 | 16:05


Kupa e Shqipërisë, Grupi B/ Kukësi dhe Skënderbeu nuk falin, Apolonia “leksion” Luftëtarit. Ja të gjitha rezultatet

U luajtën ditën e sotme 3 sfida e vlefshme për Grupin B të raundit të 1-8/ve të Kupës së Shqipërisë, ku nuk munguan rezultatet surprizë.

kupa e shqiperise

Kukësi dhe Skënderbeu bënë detyrën në transfertë përballë Lushnjës dhe Besës, duke hedhur një hap të sigurt drejt kualifikimit në raundin pasardhës, ndërkohë që Apolonia e Mërgjyshit, shtangu Luftëtarin e Kategorisë Superiore, duke e mposhtur me rezultatin e pastër 3-0.

Rezultatet live:

FT: Lushnja-Kukësi 0-1

(Maliqi 19′)

FT: Besa- Skënderbeu 0-2

(Esien 35′, Mara 57′)

FT: Apolonia-Luftëtari 3-0

(Mehmeti 82′, Zaimaj 87′, Zoga 90+3′)

ok

/PANORAMASPORT.AL/
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com