Kategoria e Parë, Grupi B/ Apolonia “trondit” Devollin, Lushnja dhe Pogradeci nuk falin. Feston edhe Elbasani, ja rezultatet

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Nëntor 9, 2019 | 15:06

Kategoria e pare LAJMI KRYESOR Të fundit

Kategoria e Parë, Grupi B/ Apolonia “trondit” Devollin, Lushnja dhe Pogradeci nuk falin. Feston edhe Elbasani, ja rezultatet

U luajtën ditën e sotme 5 sfidat e vlefshme për javën e 8-të të Kategorisë së Parë, Grupi B. Kryesuesit e Lushnjës, kanë bërë detyrën në shtëpi duke mposhtur me rezultatin 3-1 Turbinën. Një fitore tepër e rëndësishme edhe për Apoloninë e Mërgjyshit në transfertë ndaj Devollit.

 

kategoria-e-pare-470x308-470x308-470x3081-470x308

Ndërkohë në sfidat e tjera, Elbasani dhe Pogradeci kanë bërë detyrën në shtëpi, ndërkohë që Shënkolli ka marrë një pikë të artë në transfertë ndaj Orikut të Memushit.

GRUPI B, REZULTATET :

DEVOLLI-APOLONIA 1-2

Da Mota 66′ / Hysenshahaj 3′ , Andoni 44′ 

ORIKU-SHËNKOLLI 1-1

Dhrami 71′ / Kuje 90+2′ 

ELBASANI-ILIRIA 3-1

Dushaj 21′, Hyshmeri 66′ (p), Nuri 71′ / Haxhiu 8′ 

LUSHNJA-TURBINA 3-1

Gjyla 9′ , Canka 28′, Sulkja 76′  / Roshi 63′ 

POGRADECI-BESA 3-1

Topllari 16′ , Alillari 44′, Shyti 46′  / Cara 61′ 

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com