Kategoria e Parë, Grupi B/ Egnatia mposht Pogradecin, Lushnja dhe Tomori ndajnë pikët. Ja rezultatet

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Nëntor 21, 2020 | 23:33


Kategoria e Parë, Grupi B/ Egnatia mposht Pogradecin, Lushnja dhe Tomori ndajnë pikët. Ja rezultatet

U luajtën ditën e sotme 2 sfidat e vlefshme për javën e 3-të të Grupit B të Kategorisë së Parë. Egnatia e Rrogozhinës arriti një fitore të arrtë në një transfertë të vështirë si ajo ndaj Pogradecit. Goli i futbollistit Xhemalaj, i dhuroi 3 pikë të arta, rrogozhinasve.

Lushnja

Ndërkohë sfida tjetër ajo mes Lushnjës dhe Tomorit përfundoi në barazim 1-1. Beratasit e mbyllën pjesën e parë në avantazh, ndërkohë që vendasit arritën të barazonin me anë të mbrojtësit afrikan, duke siguruar një pikë të rëndësishme.

REZULTATET: 

POGRADECI-EGNATIA 0-1

Xhemalaj 84′ 

LUSHNJA-TOMORI 1-1

Abduxhabar 50′ / Mezini 12′ 

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com