LISTA/ Largime liderash dhe afrime prestigjioze, si ndryshojnë kampionët e Tiranës pas merkatos së janarit (LISTA E PLOTË)

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shkurt 2, 2023 | 23:28

LISTA/ Largime liderash dhe afrime prestigjioze, si ndryshojnë kampionët e Tiranës pas merkatos së janarit (LISTA E PLOTË)

Largime me peshë dhe afrime të bujshme, Tirana ishte tepër akative në këtë merkato janari, ku nuk munguan lëvizjet surprizuese.

tirana

Përpos ndryshimeve në organikën e skuadrës, i rëndësishëm është fakti se kampionët në fuqi të Superiores, arritën të mbushnin arkat me plot 700 mijë euro, me shitjen e kapitenit Ismajgeci dhe sulmuesit kryesor Redon Xhixha.

tirana merkato

Ndërkohë afrimi i emrave “big” si Lushkja, Abazaj, por së fundmi edhe Rimal Haxhiu, bënë që te bardheblutë të mos ndihej edhe aq shumë pasha e titullarëve të larguar.

tirana lista

PANORAMASPORT.AL