Liga e Konferencës/ Turpërohet Totenhemi i Kontes, goli i Olainkës nuk vlen

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 25, 2021 | 20:48


Liga e Konferencës/ Turpërohet Totenhemi i Kontes, goli i Olainkës nuk vlen

Totenhemi nuk arrin të fitojë ndeshjen në transfertë ndaj skuadrës së Murës. Skuadra e Kontes humbi me rezultatin  2-1 me sllovenët.

kejn

Herri Kejn shënoi golin e barazimit për anglezët, por kur dukej se ndeshja do të përfundonte, sulmuesi Marosa shënoi për Muran në minutën e fundit. Olainka ishte protagonist në ndeshjen midis Slavia Pragës dhe Fejnordit. Ish-sulmuesi i Skënderbeut realizoi golin e parë në barazimin 2-2 ndaj holandezëve. Megjithatë ky gol nuk vlejti dhe Slavia Praga mbetet në vendin e dytë në grupin E me 7 pikë, një më shumë se Union Berlin.

Ja rezultatet e 8 sfidave

 

REZULTATET 

GRUPI A

HJK- ALASHKRET 1-0

48′ Tanaka

 

GRUPI F

LINKOLN RED IMPS- KOPENHAGEN 0-4

5′ Johaneson, 7′ Lerager, 63′ Boving, 73′ Hojlund

SLOVAN BRATISLAVE- PAOK 0-0

 

GRUPI E

MAKABI HALIFA- UNION BERLIN 0-1

66′ Rierson

SLAVIA PRAGA- FEJNORD 2-2

12′ Olainka, 66′ Kutçu/ 31′, 93′ Desers

 

 

GRUPI G

MURA- TOTENHEM 2-1

11′ Horvat, 94′ Marosa/ 72′ Kejn

RENE- VITESHE 3-3

9′ 38′, 69′ Laborde/ 41’Huisman, 75′ Buitink, 90′ Openda

 

GRUPI H

KARABAKU- ONOMIA 2-2

49′ Psaltis(autogol), 88′ Andrade/ 43′ Duris, 90′ Gomez

 

FORMACIOENT ZYRTARE

GRUPI A

HJK- ALASHKRET

hjk a

GRUPI F

LINKOLN RED IMPS- KOPENHAGEN

kopenhagen f

SLOVAN BRATISLAVE- PAOK

paok f

GRUPI E

MAKABI HALIFA- UNION BERLIN

berlin e

SLAVIA PRAGA- FEJNORD

fejnord e

GRUPI G

MURA- TOTENHEM

totenhem g

RENE- VITESHE

viteshe g

GRUPI H

KARABAKU- ONOMIA

karabag h

PANORAMASPORT.AL